Последва продължителен звън на камбани и разтърсващи топовни изстрели. Военният оркестър на пловдивския гарнизон засвири и поведе литийното шествие. Стотици миряни снимаха с телефоните си и се тълпяха да докоснат ковчежето и иконата. Одеждите на Божията майка са донесени от игумен Петър Еремеев, наместник на Високопетровския манастир в Москва. "Те имат голяма чудотворна сила. Взети са най-напред от Назарет, а след това са пренесени в Константинопол. След разпада на Византия се съхраняват в Москва", разясни отец Марко Марков.
Стотици миряни очакват копието на Богородица Всецарица да ги избави от коварни болести. "То ще остане в Пловдивската епархия за вечни времена, за да помага на хората", допълни отец Паралингов. Монахини и богомолци протягаха ръце към одеждите и иконата. "Очакваме да донесат чудеса, единствено трябва да вярваме силно. Само допирът до тях е достатъчен", каза Лалка Иванова, която бе дошла от Калофер.
Литийното шествие премина по главната улица в Пловдив и стигна до митрополитския храм "Св. Марина". Там дядо Николай отслужи вечерня. Двете светини ще бъдат изложени там. В понеделник, когато се чества паметта на великомъченица Марина, владиката от 9 часа ще възглави литургията. В края й той ще обяви името на дарителя на копието на Богородица Всецарица.