"Тракия" празнува утвърждаването на Пловдив за столица на културата

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
16:14 / 20.05.2015
5362
С богата културна програма район "Тракия" се готви да отпразнува официалното обявяване на Пловдив за европейската столица на културата през 2019 г.

На 23 май 2015 година (събота) в 11:30 часа кметът на "Тракия" Костадин Димитров кани всички жители и гости на района в парк "Лаута", зона "Барбекюта", за да отбележат заедно големия успех.

На откритата сцена могат да се чуят невероятните изпълнения на солистката от "Арт Войс Център" Мария Джурджева - носител на Гран При от Международния фестивал на изкуствата "Орфеева дарба", както и 14-годишният Петър Бечев - носител на златен медал от "Път към славата".

Детски глъч ще изпълни парка с изпълненията на възпитаниците на детските градини "Велимира" и "Белослава".

На сцената ще прозвучи и впечатляващата песен на Женския народен хор към читалище "Съвременник-1986" - лауреат и медалист в множество национални и международни формати.

Големите приятели на район "Тракия" - децата от Младежка формация "Бон Мин", ще покажат своя талант под звуците и очарованието на българска поп музика.

Като за финал в традиционно българско хоро ще се впусне и мало и голямо от танцов ансамбъл "Детелина" при СОУ "Софроний Врачански".

Виж коментарите (0)

Още по темата (968):
12.01.2025 Днешната дата завинаги ще остане в историята на Пловдив
19.12.2024 Тервел Борисов от ИТН влиза в Контролния съвет на "Пловдив 2019"
05.12.2024 В Пловдив раздават 1 700 000 лева
04.10.2024 Посегнаха на любимото място на туристите в Пловдив
09.09.2024 Кирил Велчев: Бюджетът за титлата "Пловдив ЕСК 2019" е най-голямата публична инвестиция за култура
05.09.2024 Пловдив празнува 10 години Европейска столица на културата
Още новини от Новини от Пловдив:
"Паяците" в Пловдив са без почивен ден
Уникален малшанс за собственичка на лек автомобил в Пловдив
Патрулка подгони коне по булевард в Пловдив
Клиника "Медикус Алфа" за починалото дете: Появиха се усложнения
Светкавично укрепиха свлачището на Небет тепе
В пловдивско училище обявиха обучение по японски език


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).