![](https://i.id24.bg/img/spacer.gif) © Plovdiv24.bg | ![](//i.id24.bg/tpl/plovdiv/img/spacer.gif) | Научно-практическа конференция "Спешна педиатрия" организират от 25 до 27 ноември в Хисар Клиниката по детски и генетични заболявания на УМБАЛ "Свети Георги" и Катедрата по педиатрия и медицинска генетика в МУ - Пловдив. Събитието, което има амбицията да се превърне в ежегодна среща на специалистите по детски болести, е посветено на актуални проблеми в тази медицинска област, обясни доц. д-р Мирослава Бошева, началник на Детска клиника в пловдивската университетска болница и ръководител на педиатричната катедра.
В конференцията доклади ще изнесат доц. д-р Пенка Стефанова, началник на Клиниката по детска хирургия в УМБАЛ "Свети Георги" и колегата й, завеждащ КАРИТ в същата болница - доц. д-р Чавдар Стефанов. От страна на домакините спешни състояния в детската диабетология ще представи ендогринологът доц. д-р Нарцис Калева, а поведение при спешни състояния - педиатърът доц. д-р Тоньо Шмилев.
Работата си ще презентират и лекари от Клиниката по хематология към болницата домакин, както и педиатри от УМБАЛ "Александровска", УМБАЛ "Царица Йоанна - ИСУЛ", СБАЛИПБ "Проф. Ив. Киров" и СБАЛБД - София. |