ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Читателски
Учени от 5 държави се включиха в конференция на ПУ
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:18 / 07.11.2014Коментари (0)1845
©
Бивши и настоящи студенти от
ПУ "Паисий Хилендарски":
виж още
Намерете бивши съученици, състуденти, колеги и стари приятели! Регистрирайте се или влезте в профила си.
Представители на 5 държави - Великобритания, Италия, Румъния, Израел и България, се включват в конференцията "Времена на несигурност и рискове: Възможности и перспективи за развитие" на Факултета по икономически и социални науки на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". 

"По традиция факултетът отбелязва годишните си с научни форуми. Настоящият е най-големият, организиран от нас до момента, но поводът изисква подобна мащабност - отбелязваме 20 години от основаването си", каза при откриването днес деканът на ФИСН проф. д-р Иван Иванов.

Конференцията се провежда на 7 и 8 ноември в Ректората на висшето училище на ул. "Цар Асен" №24.

"Впечатляващ е броят на докладите и научните изследвания - общо 126 текста, посветени на икономиката, управлението и политиката", разказа проф. Иванов. 

Той обясни, че 28 от презентациите ще се проведат посредством виртуална връзка.

Факултетът по икономически и социални науки е една ярка академична структура в Пловдивския университет. За 20 години той се разви и укрепна в престижен образователен и практически център от регионално и национално значение.

Учебните програми в него непрекъснато се осъвременяват и адаптират към новите процеси в икономиката. 

С тези думи зам.-ректорът на ПУ "Паисий Хилендарски" доц. д-р Мария Стоянова се обърна към присъстващите на откриването на конференцията. Според нея включените в програмата теми ще имат принос за икономическия напредък. 

"Прави впечатление, че младите хора също са съпричастни - 1/6 от научните изследвания са на студенти и докторанти от български университети и институти към БАН", коментира доц. Стоянова.

"Темата на форума - "Времена на несигурност и рискове: Възможности и перспективи за развитие", и резултатите, които ще се обсъждат тук, ще повлияят на бъдещето на България", каза официалният гост на конференцията посланикът на Израел у нас Н. Пр. Шаул Камиса Раз. 

"Живеем в изключително променлива реалност - това важи за целия свят, не само за Близкия Изток или за Европа. Преживяваме кризисни ситуации от различно естество - природни бедствия, събития, причинени от човешката дейност, от религиозни или модерни явления. Затова всяка държава трябва да развива научно-развойна дейност. Тя влияе върху всички сфери", каза още Н. Пр. Шаул Камиса Раз.

На форума присъстват представители на университетите в Портсмут - Великобритания, Флоренция - Италия, и "Александру Йоан Куза" - Румъния. Българските участници са от 15 висши училища от цялата страна и от два института към БАН - Института за икономически изследвания и Инст

©
итута за изследване на обществата и знанието.

Вицепремиерът в служебния кабинет професор Йордан Христосков, доц. Даниела Бобева - вицепремиер в предходното правителство и учен от ИИИ към БАН, и бившият заместник-министър на отбраната доц. Румен Кънчев също ще се включат във форума.

Конференцията е разделена на 6 панела: "Европейски измерения на икономиката на знанието", "Управление на публичните финанси", "Политики в публичната сфера", "Управление в условия на несигурност", "Маркетинг" и "Съвременни предизвикателства пред демокрацията и световния ред". 

Кризата в Украйна и замразените и действащи конфликти в Черноморския регион ще бъдат анализирани по време на специална кръгла маса на тема "Европа и Евразия: рискове, несигурност, перспективи" с модератор доц. Румен Кънчев. Отношенията между ЕС и Евразийският икономически съюз също ще бъдат обект на дебат.

Факултетът по икономически социални науки на ПУ "Паисий Хилендарски" стартира през есента на 1994 г. само с една специалност и с близо 200 студенти, припомни проф. Иванов. За 20 години броят на възпитаниците на ФИСН се е увеличил близо 20 пъти и днес в него се обучават общо 4000 бакалаври и магистри - най-голям общ брой студенти и най-много магистри спрямо останалите факултети на Пловдивския университет.








Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Новини от Пловдив:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Декември 2024 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
Зима 2024/2025 г.
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
51-ото Народно събрание
Мачове между Локо и Ботев сезон 2024/2025
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: