В Пловдив правят Център за временно настаняване

Автор: Мариана Панчева
Коментари (1)
15:03 / 18.04.2017
8117
17 изпаднали в нужда скоро ще могат да разполагат с чисто нова сграда за над 1 млн. лева, научи Plovdiv24.bg. Община Пловдив обяви обществена поръчка за изпълнение на инженеринг (проектиране, авторски надзор и СМР) за изграждане на Център за временно настаняване на лица и семейства в УПИ V, кв. 502 по плана на Първа градска част - юг, гр. Пловдив" по проект "Подобряване на социалната инфраструктура в община Пловдив" по Оперативна програма "Региони в растеж" 2014-2020.

Теренът е частна общинска собственост и към момента там липсва застрояване. Стойността на поръчката, която включва изработване на инвестиционен проект за строежа, дейности по изпълнение на авторския надзор, както и самите строително-монтажни работи, е 929 476 лева без ДДС.

Центърът трябва да е на пет етажа. Партерът ще е снабден с рампа за достъп на инвалидни колички, кухня, всекидневна, перално помещение и прочие. На останалите 4 етажи ще са стаите за настаняване - по две стаи за двама и една единична, като на един от етажите 1 стая се ползва за изолатор. 

Всъщност всички помещения трябва да отговарят на изискванията на наредбата за проектиране, изпълнение и поддържане на строежите в съответствие с изискванията за достъпна среда за населението, включително за хората с увреждания.

Сред любопитните изисквания са използване на настилки за лесно почистване и поддържане на високо ниво на хигиена, както и да се използват устойчиви, трайни, здрави и лесни за поддържане материали с високо качество, защото лицата, които ще бъдат настанявани, са с престой до три месеца и не е сигурно, че ще полагат грижи за опазване на имуществото. Офертите на желаещи да участват за поръчката Общината събира до 22 май.

Припомняме, че по ОП "Региони в растеж" Пловдив ще получи малко над 80 млн. лева. За усвояване на средствата местната администрация направи редица проекти, които да се реализират в трите зони за въздействие в града според Интегралния план за развитие на Пловдив.


Виж коментарите (1)

Още по темата (24):
13.09.2017 Свалиха обществена поръчка за многомилионен проект в Пловдив
04.07.2017 Започва се многомилионното преобразяване на централна градска част
25.01.2016 Кметът подписа първото споразумение за 80 милиона лева безвъзмездно европейско финансиране за Пловдив
12.01.2016 Милиони евросредства потичат към Пловдив още тази година!
15.10.2015 Библиотека и сцена на открито край Марица, нови паркове и детски градини в Пловдив
23.06.2015 Кметът обясни къде ще отидат милионите, които Пловдив ще получи
Още новини от Новини от Пловдив:
Снегът създаде проблеми в Пловдив
Промяна в маршрута на автобусите заради ремонта на "Брезовско шос...
Илиян Иванов е шофьорът, убил семейство край Пловдив
Разследват смъртта на 5-годишното дете, починало в стоматологичен...
Специалистите за свлачището на Небет тепе, слушайте в предаването...
МВР Пловдив: Затворен за камиони е проходът Троян-Кърнаре


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).