В Пловдив започна четвъртата фаза на имунизационния план

Автор: Цвети Тончева
Коментари (0)
12:39 / 07.04.2021
3540
В Пловдив и областта днес ваксинират с ваксините на "Пфайзер-Бионтех", предаде репортер на Plovdiv24.bg. Опашка се е извила през РЗИ, където ваксинират по списък, като официално бе обявено, че от днес започва четвъртата фаза на имунизационния план. Това са хората над 65-годишна възраст и хронично болните, онкологично болните, включително трансплантирани и на диализа.

На опашката има и много лични лекари, които получават по един-два флакона от така желаната ваксина. От РЗИ бе обявено, че общопрактикуващите лекари и лекарите в лечебни заведения, където има имунизационни кабинети, които са 28, днес ще получат ваксина.

В същото време все още продължава и ваксинирането на хората от втори и трети етап – в образователната система и други приоритетни професии.

От "Пфайзер-Бионтех" в РЗИ Пловдив са получени ваксини за около 2700 души за първа игла и толкова за втора. За Модерна количествата са за около 2130 души, обявиха вчера от РЗИ. Налична е и 11500 дози ваксина на Астра-Зенека. 

Следващата седмица РЗИ Пловдив очаква ново количество от ваксината "Пфайзер-Бионтех".

Онкоболна, чакаща на опашката пред Здравната инспекция, се възмущаваше от лошо създадения ред там, като твърди, че всеки ден без ваксина за нея е риск. Жената се възмущава и от факта, че мерките у нас не се спазват изобщо, тъй като няма контролни органи. Според нея глобите за тези, които не спазват правилата трябва да са много по-големи.

Възрастни хора пък протестираха, че чакат от 6.30 часа, но няма изгледи да минат днес, тъй като желаещите са много, а и в момента се гледат други списъци все още.

Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (0)

Още по темата (17212):
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
05.03.2025 Много добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев: Епидемията е на финал
27.02.2025 Д-р Мирослав Спасов: Oсновен проблем е самолечението
27.02.2025 Проф. Христова: Затоплянето ще изгони грипа
26.02.2025 Родители сигнализираха за липсващ ключов медикамент за лечение на грип
Още новини от Новини от Пловдив:
Заради ремонт на водопровод затварят част от най-натоварения буле...
Работник е с тежки травми след инцидент на строеж в Пловдив
Детска градина в Пловдив организира флашмоб, посветен на пролетни...
В Граф Игнатиево ще се проведе официална церемония по посрещане н...
Демерджиев: Случаят от Пловдив е пример как се използва МВР
Акцията в Пловдив е част от голяма операция на Митниците, НАП, МВ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).