![](https://i.id24.bg/img/spacer.gif) © | Вандалска проява спрямо детска площадка, намираща се в междублоковото пространство на бул."Дунав" №190-194 в кв."Гагарин", констатираха служители на район "Северен". Детската площадка бе открита на първи юни 2012 г. с помощта на "Зонта-клуб Пловдив" и учениците от Професионалната гимназия по вътрешна архитектура и дървообработване "Христо Ботев" в Пловдив. Тя е интерактивна и изработена изцяло от дърво.
Голяма част от дървените елементи са били изкъртени, като са оставени да зеят големи дупки, както и да стърчат опасни гвоздеи. Така детското съоръжение става изключително опасно за използване от малчуганите.
Общинската администрация на район "Северен" предприе спешни мерки за възстановяване на щетите, съвместно с ОП "Градини и паркове". Дървените части вече са възстановени, като предстои лакиране и боядисване на цялата дървена конструкция, както и облагородяване на прилежащите й площи.
Също така сигналът за проявения вандализъм е подаден в Трето РУ Полиция - Пловдив за откриване на нарушителите на реда, както и за предприемане на мерки за предотвратяване на подобни набези.
"Безопасността на най-малките жители на район "Северен" е наш приоритет, коментира райкметът Ральо Ралев. Призовавам гражданите, които станат свидетели на подобни вандалски прояви, да сигнализират за тях на съответните дежурни телефони":
- в Трето РУ Полиция - 032/ 622 387
- в район "Северен" - 032/ 954 165. |