Юбилеен концерт-спектакъл за петата годишнина на "Луди Млади"
Школата за народни танци "Луди Млади" кани всички граждани и гости на град Пловдив на своя юбилеен концерт-спектакъл "5 години Луди Млади" на 14 юни от 19:00 ч. в Палата №2 на Международен Панаир Пловдив.
Тази събота Пловдив ще бъде разтърсен за пореден път от завладяващите танци на българския фолклор. Точно в 19:00 ч. ще започне юбилейният концерт-спектакъл на една от най-изявените местни школи по народни танци - "Луди Млади" (www.ludimladi.free.bg) с ръководители Петя и Цвятко Маринови. Събитието, което е по случай 5-тия рожден ден на школата, ще се състои в Палата №2 на Международния Панаир.
Във фолклорната феерия ще вземат участие над 170 танцьора с над 200 пищни народни костюма. Очакват ни изпълнения от различни краища на България, които за сетен път ще ни омагьосат със своята красота и неподражаемост. От школата са подготвили хора и авторски хореографии от Пиринския, Северняшкия, Тракийския и други етнографски региони, които ще бъдат представени от танцьори в най-различни възрасти - от 4 до 64 години!
Заповядайте на 14.06. да се забавляваме заедно, доброто настроение и приятните емоции са гарантирани! Билети могат да бъдат закупени от Билетна каса (пред Общината) или в залата на "Школа за народни танци Луди Млади", която се намира в Палата №4 на Международен Панаир Пловдив (входът откъм р. Марица). Концертът е част от фолклорен танцов проект "Танцувай с Пловдив", осъществен с подкрепата на Община Пловдив и програма "Пловдив за младите".
"Школа за народни танци Луди Млади" е създадена през 2009 г., първоначално като клуб за любители, желаещи да изучават български хорà. През 2010 г. се сформира и едноименният Фолклорен Ансамбъл към школата, който само за няколко месеца има изнесени над 20 концерта в страната и чужбина.
През същата година се поставя и началото на ежегодния фолклорен фестивал за любителски групи от цялата страна "На хорото под Тепето". Той е единствената подобна инициатива за град Пловдив и се осъществява именно благодарение на организаторите от школата в лицето на нейните ръководители Петя и Цвятко Маринови.