Захари Георгиев ще лобира за Пловдив в Брюксел

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
15:34 / 02.10.2007
1628
Пловдивският народен представител и кандидат за кмет на "Коалиция за Пловдив" Захари Георгиев ще запознае бизнесмени от Белгия с възможностите за инвестиране в град Пловдив по време на посещението си в Брюксел, Антверпен и още няколко белгийски града, научи Plovdiv24.com.

Лидерът на пловдивските социалисти ще обсъди с белгийски бизнесмени и политици възможностите за изграждане на логистичен център на летище "Пловдив". По този начин летището ще се превърне във важен център за превозване на товари , за тяхното съхранение може да се използват складовите бази в град Пловдив. Подобно съоръжение ще привлече огромен брой инвеститори, които не само да трасферират, но и да произвеждат стоки в района. С подкрепата на правителството може да се намери оптималната форма за финансиране на проекта, който да включва участие на държавата, Община Пловдив, стратегически инвеститори и европейски средства от Оперативна програма "Транспорт", подчерта Георгиев.

Кандидатът за кмет на Пловдив Захари Георгиев ще посети Белгия на 3 и 4 октомври, където ще с срещне с премиера на Валония Руди Демод, с кметът на Брюксел Фреди Тилеманс , с бизнесмени от антверпен и с председателя на групата на социалистите в Европейския парламент Мартин Шулц.

Пловдив трябва да разшири своята територия като община, защото амбициите ни за голям и силен икономически център, не могат да се реализират в сегашните му граници. Не е целесъобразно съществуването на община „Родопи" и „Марица" в сегашния им вид. Те трябва да станат част от голямата пловдивска община, допълни Захари Георгиев.


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Кметът на Пловдив посрещна норвежка делегация по енергиен проект
Даниел Митов: ДБ разпространяват клюки, няма назначен нов директо...
Цветно събитие ще оживи парк "Ружа" тази неделя
Фуникуляр качва туристите до върха на Бунарджика
Какво мислят пловдивчани за маргаритките на стълбите на "Каменица...
Проверяват болницата в Пловдив, в която е починало бебето от Бела...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).