Председателят на Общински съвет Пловдив арх. Николов имаше честта да открие третия поред Панаир на занаятите в Пловдив, който е част от програмата на Празниците на Старинен Пловдив и ще продължи до 29 септември.
Занаятчийското изложение е организирано съвместно с Община Пловдив и Регионалната занаятчийска Камара, в която членуват над 1000 майстори. Тази есен занаятчиите се завърнаха в Стария град, след като вторият панаир, който се състоя тази пролет, бе на Малката главна.
Заедно с председателят на Регионалната занаятчийска Камара в града Тони Симидчиева, арх. Николов разчупи обредна пита и даде старт на Панаира, на който тази есен бяха дошли над 50 майстори от цялата страна. След това танцовите състави "Иглика" и "Куклици" под ръководството на Дора Четрафилова успяха да омаят със своите изпълнения, гражданите, които бяха дошли на занаятчийските шатри, разположени по ул. "Съборна" в Стария град.
От тази година занаятчийският панаир се провежда два пъти - през пролетта и есента.
"За мен е истинско удоволствие да присъствам на този празник. Панаирът на занаятите е част от празниците на Пловдив и по специално на бисера в неговата корона - Старият град. Благодарение на активността и ентусиазма на Симидчиева и с помощта на община Пловдив тези Панаирите на занаятите се превръщат в добра традиция, която показва къде са нашите корени и как историята контактува със съвремието. Надявам се всички вие - жителите на Пловдив и гостите на града - да почувствате атмосферата на този празник", заяви в своето слово при откриването арх. Николов.
Председателят на занаятчиите в града Тони Симидчиева допълни, че народните художествени занаяти крепят и пазят кода на нашите бит и култура.
След официалната част председателят на ОбС арх. Николов в компанията на председателя на Регионалната занаятчийска Камара се разходиха покрай шатрите, разположени по ул. "Съборна". Още на площад Хисар Капия, арх. Николов успя да се потопи в занаятчийската атмосфера, сядайки зад тъкачния стан. Под вещото напътствие на майстора, той успя да демонстрира своите умения в тъкането. По-нагоре арх. Николов разгледа изделията на майсторите, кожари, ножари, бакърджии, сладкари.