Жена остави 12 000 лева под пейка до Пловдивския университет

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (33)
13:17 / 11.07.2017
23555
70-годишна пловдивчанка била измамена по схемата "съдействие на полицията", разделяйки се със сумата от 12 000 лева. Според предварителната информация, в петък по обяд жената разговаряла по телефона с непознат, представил се за разследващ полицай. Той обяснил, че работи по престъпления, свързани с неправомерни парични транзакции и разполага с информация, че извършителите ще изтеглят и от нейната банкова сметка.  

По време на разговора мнимият служител на реда поискал от пенсионерката да изтегли наличните си пари от банката и да му ги предостави временно до залавяне на престъпниците. Убедена, че помага на полицията, същия ден възрастната жена изпълнила дадените указания и оставила 12000 лева под пейка в градинка до ПУ "Паисий Хилендарски". Едва вчера разбрала, че е станала обект на телефонни измамници и подала сигнал във Второ РУ. По случая е образувано досъдебно производство.

Виж коментарите (33)
Още новини от Новини от Пловдив:
Продължава приемането на заявления по проекта "За по-чист въздух"...
Миглена Тянкова встъпи в длъжност
19-годишен открадна по най-безскрупулния начин телефона на жена в...
Клиент сътвори грозни сцени в бензиностанция в Пловдив
Киселова в ПУ: В парламента се концентрира прекалена власт
Пловдивчанин готов да даде пари на Общината, преди да е станало к...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).