Министърът на земеделието и храните д-р Георги Тахов официално откри международните специализирани изложби АГРА 2025, ВИНАРИЯ 2025 и ФУДТЕХ 2025 в Пловдивския панаир, предава репортер на Plovdiv24.bg.
"Аграрният сектор създава около 4% от БВП на страната. Осигурява 6% от заетостта. Инвестициите са над 2,2 млрд евро годишно, като за 2023 г. положително салдо е 1,7 млрд евро, което надвишава с 9% предходната година" - каза при откриването агроминистърът. Тахов отбеляза, че земеделието у нас се връща в своя нормален ритъм, държавните институции се опитват да създадат по-благоприятна среда, а интервенциите ще доведат до по-голяма конкурентоспособност на производителите.
Това е най-мащабната икономическа инициатива за Балканите, в която се представят над 600 компании от 25 държави и научни институти, обяви главният директор на панаира Иван Соколов.