"Пирогов" в пълна готовност да поемат пострадали от Кочани
Автор: Цвети Христова 16:05 / 16.03.2025Коментари ()2286
©
По разпореждане на министър-председателя Росен Желязков и министъра на здравеопазването доц. Силви Кирилов, УМБАЛСМ "Н.И.Пирогов" създаде организация за приемане на пострадали при инцидента в дискотека в гр. Кочани (Северна Македония), съобщиха от лечебното заведение.

В университетската спешна болница специализирани екипи имат готовност да окажат помощ на всички, които бъдат транспортирани.

В УМБАЛСМ "Н.И.Пирогов" се намира Клиниката по изгаряне и пластично-възстановителна хирургия част от която е уникалното Отделение по детско изгаряне.

Припомняме, че във връзка с трагичния инцидент в град Кочани, в Министерството на здравеопазването е сформиран щаб, ръководен от министъра на здравеопазването доц. Силви Кирилов. Създадена е необходимата организация за оказване при необходимост на медицинска помощ в пълен обем на пострадали при избухналия пожар.

Проведени са разговори и с ръководствата на лечебните заведения в страната за прием и последващо лечение на тежко ранени, както и на по-леко пострадали. В готовност са екипите на клиниките по изгаряния в УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов“, ВМА-Варна, "Св. Георги“ – Пловдив.


Още по темата: общо новини по темата: 26
16.03.2025 »
16.03.2025 »
16.03.2025 »
16.03.2025 »
16.03.2025 »
16.03.2025 »
предишна страница [ 1/5 ] следващата страница

Още новини от Национални новини:

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Pirogov-v-pulna-gotovnost-da-poemat-postradali-ot-Kochani-2484533
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.