 © Plovdiv24.bg |  |
Върховният касационен съд (ВКС) намали с три години присъдата на убиеца от Катуница Симеон Йосифов, който прегази с колата си 19-годишния Ангел при размириците в пловдивското село през септември 2011 г. По този начин Йосифов ще лежи зад решетките 15 години, а не 18.
Припомняме, че в началото на август Пловдивският апелативен съд увеличи наложеното наказание на подсъдимия 55-годишен Симеон Йосифов на 18 години лишаване от свобода при първоначален строг строг режим. Първоначално Йосифов беше осъден от Пловдивския окръжен съд на 17 години затвор. Йосифов е лишен завинаги от право да управлява МПС. Йосифов беше признат за виновен в това, че на 23.09.2011 г. в с. Катуница при управление МПС автомобил "Форд Транзит" е нарушил правилата за движение, като умишлено е причинил смъртта на 19 - годишния Ангел Петров, престъпление по чл. 342, ал.3, НК.
Съдът отне в полза на държавата лекия автомобил "Форд Транзит", като вещ, послужила за извършване на умишлено престъпление. |