По документи красивата хижа с 28 стаи и 80 легла в сърцето на Средна гора се води собственост на туристическо дружество "Бор", с . Горна махала, което преди време е представлявано от Радка Петрова. Стопанисването и управлението на обекта е предоставено от председателя на БТС на 20 юни 2002 г. Самата организация е основана 1895 г. като сдружение с нестопанска цел по инициатива на Алеко Константинов. БТС предоставя за безвъзмездно ползване хижата на местното дружество за осъществяване на социален туризъм и развитие на туристическата дейност. Според структурата на съюза БТС осъществява контрол върху изпълнението на задачите на местните дружества.
Хижата е привлекателна за туристите, тъй като е леснодостъпна, в близост е до курортния град Хисаря, както и до жп линията Пловдив - Карлово, като най-близката гара е Горна махала. Там се събират групи да празнуват Нова година и други празници, тъй като има създадени всички удобства, кухненски блок, столова за 60 души.
След няколко решения на общото събрание на туристическото дружество се правят промени и вместо Радка Петрова на шефското място е избран Нено Ненов. Въпреки това Петрова влиза с преговори с Иво Бакалов за покупко-продажба на хижа "Воден камък", пише в обвинителния акт. Тя се снабдява с документи, че е председател на ТД "Бор", както и с удостоверение от БТС. На колегите си от София Петрова обяснила, че удостоверението й е необходимо, тъй като заедно с кметството кандидатстват за европейски пари за благоустрояване на района на хижата и изграждане на екопътека.
Сделката е изповядана пред нотариус, а по-късно новият купувач ипотекира имота и го продава още веднъж на свой познат като обезпечение за заем от 75 000 лева. В крайна сметка измамата лъсва и срещу Петрова е повдигнато обвинение в измама по чл. 210 от НК, чрез която е нанесена имотна вреда в размер на близо 1,9 милиона лева. Ако вината й се докаже в съда, може да получи от 1 до 8 г. затвор. Петрова е с мярка за неотклонение "подписка".
Източник: в. "Марица"