Хаос в болницата в Пазарджик: Настаняват болни с коронавирус в коридорите

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (4)
19:50 / 27.08.2021
7077
Четвъртата вълна на коронавируса се ускорява. Близо половин България вече е в "червената зона". Това означава над 250 заразени на 100 хиляди души. От днес в тази графа вече са също Пазарджик, Стара Загора и Варна. Така областите в червено станаха 10. Още утре се очаква този праг да бъде преминат и в София-град.

С нарастването на броя заболели се увеличава и натискът върху болниците. Недостигът на места доведе до хаос в болницата в Пазарджик. Там болни с коронавирус бяха настанени в коридора. Броят на хоспитализираните пациенти вече надхвърли 3 хиляди, а настанените в интензивни сектори са близо 300. Някои области в червената зона вече нямат местата за COVID пациенти и започнаха преструктуриране на отделения и превръщането им в COVID сектори. Лечебни заведения съобщават и за изчерпване на предпазни средства и важни медикаменти като “Ремдесивир".

А в Пазарджик пациенти с коронавирус прекараха часове наред в коридора на болницата до останалите пациенти, тъй като от лечебното заведение не са разполагали със свободни легла, пише "Нова". 

“Напълно е възможно да е имало болни през нощта, когато е заето основното помещение. Може да е имало и хора в коридора - не го отричам, тъй като напливът е огромен", заяви д-р Димитър Савов, зам.-директор на МБАЛ Пазарджик.

А апаратите за кислород до леглата на пациентите били оставени за всеки случай. "Ако имат нужда от кислород и са заети всичките седем поста в Спешно отделение, се дават машини на ток и те дишат кислород", посочва доктор Савов.

От кризисния щаб в града взеха извънредно решение за увеличаване на местата. "Днес ще се разкрият допълнителни 6 легла в инфекциозно отделение. Колегите правят всичко възможно и преструктурират леглата. Другите болници също помагат на областната болница с разкриване на допълнителни легла", категорична е  д-р Хюля Шериф, директор на РЗИ –Пазарджик.

Виж коментарите (4)

Още по темата (17212):
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
05.03.2025 Много добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев: Епидемията е на финал
27.02.2025 Д-р Мирослав Спасов: Oсновен проблем е самолечението
27.02.2025 Проф. Христова: Затоплянето ще изгони грипа
26.02.2025 Родители сигнализираха за липсващ ключов медикамент за лечение на грип
Още новини от Регионални новини:
11-годишен проникна в паркиран пред "Кауфланд" автомобил
25% ръст на туристите отчете Пампорово през зимата
Вижте с какъв автобус щяха да возят деца от Кричим
Млада жена с отнета заради алкохол книжка обърна колата си по тав...
МВР Пловдив: Моторист е в критично състояние
В пловдивско село откриха училище по добротолюбие


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).