Хората аплодират Владимир Маринов за предложението му за създаване на Съвет на кметовете - за да няма абсурд като този да те обезщетят със старо гробище или пък да не разбереш как са ти продали училището, а ти да не знаеш нищо
Кога най-сетне ще се случи прословутото обезщетение със земя на земеделските стопани в община "Родопи"? Защо бяха изтървани всички срокове и "Родопи" се прочу с печалната слава на общината, поставила антирекорд? Защо нищо не се случва, въпреки, че през август тази година Общинският съвет най-накрая излезе с някакво решение? Това бяха първите и най-многобройни въпроси по време на срещата на независимия кандидат за кмет на община "Родопи" Владимир Маринов с жителите на Марково. Читалището едва побра дошлите.
Припомняме, че в този мандат кметският екип на Йордан Шишков удари всички в България с национален антирекорд - след повече от 20 години отчаяно чакане и обезверяване на близо 3000 наследници, кметството най-после е на път да обезщети със земи земеделски собственици от общината, в която са включени 21 селища. Още в първите му месеци като общински съветник /Владимир Маринов зае мястото в ОбС през юли 2010 г./ предложи изнесена сесия в Цалапица именно по наболелия изключително проблем с обезщетенията със земя. Още тогава той настоя за пълно съгласуване с кметовете по места, за публично обсъждане на списъка, за да не се получават абсурди. Това на се случи - през август тази година при гласуването в ОбС стана ясно, че като обезщетение е предложено старото гробище на Брани поле, стигна се до още няколко фрапиращи случая.
Хората аплодираха Владимир Маринов при предложението му за създаване на Сдружение на кметовете, заложено като приоритетен принцип за работа в програмата му за управление. "Подобно обединение ще даде възможност на управниците по селата да поставят по-остро проблемите на селата си пред местния парламент, както и да кандидатстват по различни програми, и на практика реално да присъстват в управлението на общината, защото тяхната роля в момента е обезличена, а точно те са най-близко до хората", посочи Владимир Маринов.
Той бе категоричен, че ще управлява, а не разпродава общинската собственост, защото тя е една от най-ценните и нужни активи за доброто развитие на общината, и че няма да допусне хората в едно селище последни да научават за разпродаден техен терен.
Препълнилите читалището още веднъж аплодираха бурно Маринов, когато той заяви, че ще върне забравеното отдавна правило 30 % от приходите от продажбите на общински имоти във всяко едно селище, да се връщат под формата на капиталови средства в същото селище.