© Plovdiv24.bg | | На 6 март 2013 г., сряда, от 18 часа Американски университет в България (АУБ) организира "Вечер на АУБ" в Историческия музей в Пловдив. Присъстващите, освен че ще могат да научат повече за университета, ще чуят музикални творби, изпълнени от студенти на АУБ. Тяхното представяне ще бъде под ръководството на доц. Христо Кротев, преподавател по музика в университета.
На срещата заинтересованите бъдещи студенти и техните родители могат да зададат своите въпроси към представители от университета. Те ще разберат как да кандидатстват за стипендия, условия за прием, какво отличава образованието в американски стил "liberal arts" и възможностите за успешна професионална реализация. Научете още:
Образование за отлична кариера
Най-важните въпроси, които завършващите средно образование и техните родители си задават, са какви са перспективите за успешна кариера? Къде ще се получат не само качествени знания, но и умения за реалния живот? Фактът, че възпитаниците на АУБ са сред най-търсените кадри за наемане на работа, е показателен. Освен това, те се реализират не само в престижни международни компании, но и имат възможност да продължат образованието си в световно признати университети. Тези данни се потвърждават и от рейтинга на университетите на Министерство на образованието. Според него, възпитаниците на АУБ за пореден път са сред най-добре реализиралите се на пазара на труда в България. В допълнение, 5-те академични направления на АУБ, оценени от системата - икономика, компютърни науки, бизнес администрация, политически науки и журналистика и масови комуникации, заемат водещи позиции, а икономиката е №1 в страната.
Неслучайно американските университети са водещи във всички световни рейтинги по качество на образованието и успешна реализация на възпитаниците. Образованието в американски стил "liberal arts", което предлага и АУБ, насърчава независимото мислене, инициативността, креативността, гъвкавата визия и отличната комуникация.
Студентите се обучават в малки групи - средно по 23-ма човека, което осигурява индивидуален подход към всекиго от тях. Студентите сами избират курсовете и настройват учебния си план според собствените си интереси. Това им дава възможност да опознаят по-добре себе си и да открият своите най-силни страни. Затова и често студентите в АУБ завършват по две специалности (бизнес администрация и компютърни науки, например), което разширява възможностите им за професионална реализация.
Качество и акредитация
AУБ притежава необикновения статут на институция, акредитирана в САЩ и в България. По този начин студентите имат уникалния шанс да получат диплома, която се признава в цял свят. АУБ е признат за един от най-добрите университети в Източна Европа и в момента привлича най-добрите студенти от 40 държави от целия свят - близо 60% от студентите в АУБ са чуждестранни.
Американският университет в България е едно много специално място, поради няколко много важни причини:
-Oбучението в американски стил "liberal arts" е гъвкаво и изцяло на английски език.
-Преподавателите са чуждестранни и са получили образование в най-престижните световни университети, като "Харвард" и "Принстън"; те са непрекъснато в пряк контакт със студентите.
-AУБ участва във всички програми на Европейския съюз за образователен обмен. Студентите на АУБ също така могат да се обучават за един семестър или една година в над 100 университета в САЩ.
Стипендии
5 000 000 щ.д. дава АУБ за стипендии и финансово подпомагане за най-добрите студенти. Стипендиите и финансовите пакети се разпределят въз основа на високи академични резултати и на материалното състояние на семейството. АУБ има и фонд за стипендии "Анна Чапрашикова", който подпомага възпитаниците на АУБ да продължат образованието си в магистърски или докторски програми в топ 20 университети в САЩ.
Резултат над 1350 от теста SAT (Math +Critical Reading) осигурява пълна стипендия в АУБ за четири години обучение в бакалавърската програма. 77 % от новоприетите българи през есента спечелиха стипендии за четирите си години на обучение в АУБ за показани високи академични резултати, а 94 % от всички първокурсници получиха финансова подкрепа от университета.
Може ли да се получи световно признато образование в България? Отговорът: Сряда, 6 март 2013 г., 18:00 ч., Исторически музей - Пловдив. |