Спортните новини: Днес (22) | Вчера (29)
България загуби и последните си шансове след 0:3 с Швеция
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:19 / 03.09.2005Коментари (2)1949
©
България загуби и теоритичните си шансове за класиране на Световното първенство по футбол през 2006 г. след като днес загуби двубоя с Швеция с класическото 0:3. За крайния резултат помогна доста и съдията Франк де Блеекер, който многократно през целия мач свиреше в полза на домакините.

Доста съмнителни отсъждания на рефера имаше през първото полувреме. Сигурен жълт картон на шведски футболист и една дузпа в наша полза бяха отминати със затворени очи от белгийският рефер. Той обаче не пропусна да накаже с жълт картон Благой Георгиев за доста по-слабо нарушение от тези на шведите. Няколко опасни положения имаше пред нашата врата, особено в началото на мача, когато шведите налагаха домакински превес. Голяма заслуга за недопускане на гол през първото полувреме в нашата врата имаше вратаря Иванков, който спаси няколко сигурни гола във вратата си. Най-сериозното и чисто голово положение за първата част бе в 34-та минута, когато Мартин Петров получи топката от дълбочина и с бърз спринт достигна врата на шведите, където бе сам срещу вратаря. Той обаче задържа топката твърде дълго и Исаксон се приближи и спаси с ръка 100% гол за България.

Второто полувреме започна изключително лошо за българите. Още в 48-та минута Благой Георгиев получи червен картон и бе изгонен от терена. Стоичков бе доста афектиран от оценката на съдията, който бе несравнимо по-благосклонен към домакините и за доста по-сериозни нарушения шведите се разминаваха с устни забележки. След красноречиви реплики от страна на българския старши-треньор той бе изгонен от скамейката и трябваше да изгледа мача от зрителската трибуна. Останали с човек по-малко срещу отбор като Швеция българите бяха доста затруднени и почти нямаха шансове. Въпреки силната игра на вратаря Иванков той получи 3 гола във вратата си: Фреди Люнгберг - 60 мин., Олаф Мелберг 75 мин. и Златан Ибрахимович в 90 мин. Мартин Петров и през второто полувреме имаше чудесна възможност да се разпише, но малшансът не бе на наша страна.

Така Швеция победи България с 3:0. Головата разлика за последните три срещи между тези два отбора е 11:0 в полза на шведите.

Aнонимен
на 03.09.2005 г.
0

Поредната шведска тройка! Нищо ново под слънцето! Мачът завърши както се очакваше с победа за шведите! И за пореден път се видя че с тези футболисти и с този начин на игра няма светло бъдеще пред този отбор. Аз поне не виждам в следващите 50 години ако играем с Швеция как ще ги бием!? А колкото до съдията-в определени моменти доста помогна на домакините! Червения(втори жълт)картон си беше напълно справедлив.За пореден път български футболист показа,че освен,че неможе да играе на нужното ниво ами е доста глупав да не кажа прост(визирам Бл.Георгиев).Друг е въпроса че първото полуврепе имаше 100% жълт картон за фаула на Мелберг срещу Ст.Петров ама съдията се "наведе"! Така е като шефа на УЕФА е швед. Ако беше българин съдията щеше да се "наведе" на нас! В общи линии това е който си го може го може!