Спортните новини: Днес (22) | Вчера (29)
Седем медала за смолянските ориентировачи
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:50 / 07.09.2005Коментари (0)828
Три златни, три сребърни и един бронзов медал завоюваха ориентировачите от смолянският клуб по ориентиране “Силва – 92” на състезанията край Габрово, съобщава радио Фокус - Смолян. В района на хижа “Узана” се проведоха три големи състезания - балканското първенство по ориентиране, държавното първенство за младежи и девойки до 20 години и мъже и жени и тридневни състезания за купа “Габрово”. От Смолян в националния отбор бе включена Елина Уручева, която спечели бронзов медал при девойките старша възраст. В държавното първенство отлично се представи Мариана Иванова при девойките до 20 години, която взе среброто на средната дистанция, а на дългата остана четвърта.
За купа “Габрово” при девойките до 20 години спечели Мариана Иванова, а злато взе и Десислава Калеканова при девойките младша възраст. При децата до 14 години Снежана Йорданова е втора. В комплексното класиране за купа ”Габрово” клубът от Смолян зае второ място. От състезанията в Пловдив пък Десислава Калеканова и Снежана Йорданова се завърнаха със златен и сребърен медал.