Пиронкова с драматична загуба

20:51 / 27.07.2009
729
Първата ракета на България Цветана Пиронкова допусна втора поредна драматична трисетова загуба. След като падна от Зибиле Бамер след оспорвана среща в Прага, сега 21-годишната пловдивчанка загуби от Олга Говорцова от Беларус с 2:6, 7:5, 4:6 в първия кръг на турнира с награден фонд 220 000 долара в Истанбул. На твърдите кортове в столицата на Турция Пиронкова отстъпи след 2 часа и 50 минути игра. Тя си тръгва от турнира с 1 точка за световната ранглиста и 1725 долара от наградния фонд.

Това бе пета загуба от пет мача за българката срещу тази съперичка. Цветана записа осма поредна загуба в първи кръг, като единственият й успех на сингъл от май насам е победа в първия кръг на квалификациите в Ийстбърн.

Пиронкова трябваше да спасява четири възможности за пробив още в първия гейм. Тя го взе, но последваха пет поредни за съперничката й. Говорцова, която е 68-а в света, затвори първия сет с 6:2 след 48 минути. Втората част българката поведе с 3:1 след ранен пробив и при 5:4 сервираше за сета, но допусна изравняване. Все пак тя успя да стигне до успех в сета със 7:5, а в третата част поведе с 2:0. Съперничката й обаче върна пробива за 3:2, изравни, а след това поведе с 5:3. Малко по-късно тенисистката от Беларус стигна до крайния успех.

Източник: Sportal.bg