Спортните новини: Днес (22) | Вчера (29)
Локо постигна трудна победа над Берое
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:10 / 10.09.2005Коментари (17)1070
©
Камбуров отбеляза и двете точни попадения за Локо Пловдив
Локомотив (Пловдив) достигна до победа в последните минути на домакинството си над отбора на Берое (Стара Загора). Мачът започна с домакински натиск, който обаче не доведе до гол и изчезна след първите 10 минути от началото на мача. Без особено положения премина първата част на двубоя до 39-тата минута, когато Иван Танчовски остана сам срещу Стоян Колев и стреля от 10 метра право в мрежата зад вратаря на домакините.

През първото полувреме железничарите носиха черния си екип, въпреки че нищо не им пречеше да са с оригиналните си черно-бели раета. На фанелките им пишеше "Обичаме те, Жоро", а черният цвят също бе в памет на екс-президента на клуба Жоро Илиев. В началото на второто полувреме футболистите хвърлиха черните си фанелки на феновете и заиграха с новите си екипи, на които вече стои логото на новия спонсор на отбора. Този символичен жест показа, че Локо Пловдив продължава напред. Футболистите обаче останаха с черни ленти, закачени на фанелките им.

През втората част домакините заиграха по-концентрирано и опасностите
©
Mая Илиева изгледа мача от трибуните на стадиона, както бе обещала
пред вратата започнаха да се редят една след друга. Още в началото на вторите 45 минути Ераносян вкара в игра Халими и Владислав Златинов, които оживиха играта. Така се достигна до 70-та минута, когато Камбуров при контраатака на Локомотив бе изведен сам срещу вратаря на гостите и с шут по тревата успя да отбележи гол. Опасните положения пред вратата на Берое продължиха, като основни фигури бяха Камбуров и Халими. При една от атаките си Халими бе получил топката от Камбуров, но бе фаулиран от Дзаферович. Съдията отсъди дузпа, а националът Мартин Камбуров не пропусна и заформи 2:1 за Локомотив, който остана и краен резултат на мача.

В двубоя имаше и немалко жълти картони. За "черно-белите" официално предупреждение получи единствено Методи Стойнев за влизане отзад, но гостите получиха общо 4 - Петър Колев, Виктор Спишич, Бруно Сернанде и Иван Спахиев.

Можете да проследите мачът минута по минута ТУК така, както бе предаден на живо в Sport.Plovdiv24.com.

Aнонимен
на 12.09.2005 г.
0

Дуспа не дуспа, 8 години ни лапате пищките... Може и да сте се изприщели, но ще продължавате така ,просто сте тъшак отбор!
kanar
0

strahotna,neveroqtna 1200 procentova duspaaaaa.mangalite bez sadiq edva li 6te pobedqt nqkoi.sled kupenata titla sledva razpadane na kiustendilskoto otbor4e,kratka 6te radosta vi.
Aнонимен
0

Яяяя, алитата днес са в приповдигнато настроение след хубаво купената победа с бившия тим на Ясен!!!