Академик със силен финален щурм срещу Рилецо, но до обрат не се стигна

08:34 / 12.03.2021
1771
Академик Пловдив отпадна на четвъртфиналите от турнира за Купата на България по баскетбол при мъжете. На турнира в Панагюрище пловдивският баскектболен тим отстъпи на лидера в НБЛ Рилски спортист със 78:87 /15:19, 13:25, 21:25, 19:18/.

Двубоят започна равностойно, но тимът от Самоков успя да вземе аванс в края на първата четвърт, който увеличи до почивката. След антракта Академик започна със серия от 7:0, но Рилски спортист отново пое контрола на мача и с пет тройки в третата четвърт вдигна разлика от 20 точки. Пловдивчани не се предадоха и след силен финален щурм стопиха пасива си само на 6 точки по-малко от минута до края. До пълен обрат обаче не се стигна.

Обрад Томич бе най-резултатен за Академик с 20 точки и 7 борби, Васил Бачев добави 16, Тони Гуджино - 11 точки и 7 борби.

За победителите се отличиха Брендън Браун с 19 точки, Павлин Иванов, Трей Портър и Златин Георгиев с по 12.