Академик Пловдив пропиля 11 точки аванс срещу Левски, сбърка фатално и в последните секунди

10:46 / 23.03.2021
2050
Академик (Пловдив) изигра отличен мач, но за съжаление изпусна да победи Левски Лукойл в София в поредния кръг на Националната баскетболна лига. Домакините се наложиха само с точка разлика - 70:69 /15:15, 18:19, 20:25, 17:10/, след като пловдивчани направиха силна трета четвърт и в един момент авансът им стигна 11 точки.

След антракта отборът на Йордан Янков натрупа аванс сед ефективна игра на бърза атака. Все пак баскетблистите на Левски Лукойл успяха да съкратят пасива си до 6 точки преди последната решителна четвърт. В нея те успяха да догонят съперника и да поведат с точка след два точни наказателни удара на Брейзълтън секунди преди края.

В последната атака Академик беше много близо до успеха, но Тони Гуджино не успя да се разпише и така с голяма доза късмет победата отиде при Левски Лукойл. Джахи Карсън бе най-резултатен за Академик с 12 точки, Васил Бачев, Йере Вуцица и Тони Гуджино вкараха по 11, като последният записа и 14 борби за дабъл-дабъл.

Чавдар Костов бе най-резултатен за победителите с 18 точки, Тайрън Брейзълтън добави 12, Венци Петков - 11 точки.