Спортните новини: Днес (0) | Вчера (10)
Само една победа дели Марица от полуфинал в НВЛ
Автор: Стойчо Генов 19:45 / 25.03.2021Коментари (0)1587
©
Марица (Пловдив) надигра категорично Перун (Варна) в първия мач от четвъртфиналната серия между двата отбора в Национална волейболна лига при жените. След едва 50 минути игра в пловдивската зала "Сила" шампионките победиха гостенките с 3:0 (25:6, 25:10, 25:10) гейма и вече са само на една победа от полуфиналите.

Тя може да бъде постигната още утре (петък), когато ще се проведе втората среща от плейофа, от 14:00 часа отново в зала "Сила".

Надмощието на пловдивчанки срещу последния от редовния сезон бе ясно изразено през целия мач. Жълто-сините влязоха в двубоя с мощно 9:0 при сервиси на Петя Баракова, а няколко минути по-късно първият гейм бе спечелен с 25:6, като и шестте точки за Перун дойдоха от непредизвикани грешки на домакините.

Вторият гейм не бе чак толкова защеметяващ. Все пак на техническото прекъсване момичетата на Лазар Лазаров вече водеха с 12:6, а крайното 25:10 бе оформено с елегантен прехвърлящ удар от Виктория Коева.

Със седем поредни точки при начални удари на Александра Миланова пловдивчанки дръпнаха с 9:1 и на практика предрешиха изхода и от третата част. В крайна сметка се стигна до още едно 25:10, като елегантният завършек този път бе дело на Джесика Агилера.

Топреализатор на мача стана Мирослава Паскова с 15 точки за победителките. Виктория Коева добави 12. Отборът на Марица записа цели 11 аса в трите гейма от срещата.