Марица постигна убедителна победа над Сливен 2000

Коментари (1)
18:21 / 01.10.2005
549
Отборът на Марица Пловдив постигна днес убедителна победа над гостуващия тим от ФК Сливен 2000. Изключително силен мач за пловдивския тим след като маричани бяха изпаднали в дупка и заемаха предпоследното място в Източната "Б" група.

Първото полувреме започна много силно за домакините. Резултатът бе открит още в 11 минута с гол на Тодоров. Едва четири минути по-късно от дузпа Площаков удвои преднината. След кратко затишие в 41-та минута отново Площаков стреля във вратата на домакините и резултатът стана 3:0. Гол за самочувствие отбелязаха гостуващите играчи на Сливен в 45-та минута. Голмайстор бе Динев.

Второто полувреме футболистите от Марица отново наложиха играта си в мъгливото време над Пловдив. Така се стигна и до последния гол в мача в 54-та минута, когато голмайсторът днес Площаков отново бе точен и затвърди трите точки за пловдивчани.

Така отборът на Марица е вече с 8 точки и излиза над групата от изпадащите във временното класиране. Точното му място ще стане ясно утре след като се изигре оставащият мач от "Б" групата Спартак Пд - Шумен.