Спортните новини: Днес (21) | Вчера (29)
Ботев изпусна като гост водача в класирането
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:39 / 01.10.2005Коментари (24)1432
©
Ботев загуби с 2:3 от Вихрен в мач от 8-ми кръг на "А" ПФГ днес пред 1500 зрители на стадиона в Сандански. Пловдивчани започнаха твърде слабо мача, за което допринесоха и тежките условия на градския стадион в южния град. Силен дъжд съпровождаше играта на двата тима още от самото начало на двубоя.

В първото полувреме отборът на Вихрен успя да преодолее трудностите по терена и да се мобилизира. Те създадоха абсолютен фурор на терена с 3 гола в рамките на по-малко от 10 минути. Домакините откриха резултата в 21 минута с гол на Саша Симонович. Португалецът Фортадо бе точен за отбора си в 28-та минута, като се възползва от забавеното темпо и само минута по-късно вкара трети гол. При 3:0 Вихрен вече бяха сигурни в победата си, което ги разконцентрира макар и леко. Отборът на Ботев получи психическа подкрепа от старши-треньора си Ясен Петров и успяха да се върнат в играта. Така през 39-тата минута Въргов след подаване от Видолов успя да уцели вратата на домакините и отбеляза гол за Ботев. В 45-тата минута пък Андонов върна надеждите на пловдивчани с втори гол във вратата на Вихрен.

През второто полувреме нито един от двата отбора не успя да отбележи гол. Вторите 45 минути обаче отборът на Ботев успя да запази добрата си игра от края на първото полувреме. Те държаха мача, но само малшансът им попречи да изравнят резултата. Доста жълти картони паднаха след почивката. В жълто бе оцветен дори старши-треньорът на Ботев Ясен Петров след остра реакция от негова страна.

Въпреки загубата трябва да се отбележи силната игра на Ботев. Вихрен пък показаха, че не може би не случайно са на 3-та позиция във временното класиране на "А" ПФГ. Тимът от Сандански излиза на първо място във временното класиране поне до утре, когато са мачовете на Левски и ЦСКА.

Можете да проследите мача минута по минута от живото му предаване в Sport.Plovdiv24.com ТУК.

brutal1912
на 07.10.2005 г.
0

Kur za doko,ei cigani kolko fena imahte minalata godina na lainuta s pirin 700.te loko sf imat pove4e fenove ot vas.ULTRA BOTEV
botevfen
на 06.10.2005 г.
0

HORA,TUKA SE PI6AT MNENIQ,A NE SE PSUVA.Ako iskate da se karate i da psuvate-tuk ne mu e mqstoto.Hodete na ma4ove,podkrepqite si liubimite otbori i tolkova...Kolkoto i da se prikazva,vsi4ko si stava qsno po stadionite.
kanar
на 05.10.2005 г.
0

ei faghahaa,ti otkoga ne si pravil sex ta v glavata ti samo kurvi i prostitutki.ai kompleksar bez sefte da ti saberem pari za nqkoq murgava fenka na va6iq otbor
faghahaa
0

ei papagaliiiii shte vi izbiemmmmm mrysni jylti k*rviiiii....jylto-cherni prostitutkiiiii .....gledaite si mirizliviq asansior.....
ЕДРОГАБАРИТЕН
на 04.10.2005 г.
0

Оня отворко да знае, че чирпанлиите бяха 10000, а мангалите/буферите/- около 5000. А в Благоевград бяхме 20000 канари заедно с мен. Иди буферче да търкаляш аспиринчета!
xaxa
0

ai ciganino kanar-lainar, koi "ще испадне" ste vidim naesen. Aide nauchi se da pishesh "bulgarino"
Aнонимен
на 03.10.2005 г.
0

За съжаление има страшно тъпи и прости фенове, както на Локомотив така и на Ботев. Пишете за футбола, за футболистите. Стига с вашите простотии и цинизми. Зная че не е лесно да бадеш простак, затова си направете специален форум и се обиждайте и ругайте, колкото си искате. Обичайте всичко пловдивско.
Aнонимен
0

Канар 10,24: А сега по същество. Ако цитираният от теб мач е бил най-посетения в историята ви, жалко!!! Защото все пак е бил важен предвид факта, че сте играли цял финал за Купата. Ами да те попитам тогава: какво ще кажеш за 18000 в Казанлък, от които максимум 1000 аборигени, останалото- пловдивчани! При това не за някакъв финал, а за влизане от Б в А група! Иначе финал сме играли пред 40000, от които хиляда- две хиляди чирпанлии и 5 до 10 хиляди шопи... Тъй че ако това е нещото, с което се хвалиш, можеш да млъкнеш, пич...