Локо и Копенхаген завършиха наравно след 2 дузпи и червен картон

Автор: Васил Динев
Коментари (18)
20:53 / 05.08.2021
12206
Локомотив Пловдив завърши 1-1 с датския ФК Копенхаген, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите изиграха борбен мач в първи двубой от третия предварителен кръг на турнира Лига на конференциите, който се игра пред близо 4000 зрители на стадиона в "Лаута".

Пет минути преди края на първото полувреме домакините достигнаха до най-чистата си възможност, като топката срещна напречната греда след удар на Карагарен. Гостите от своя страна бяха най-близо до откриване на резултата три минути след подновяването на играта, но не успяха да намерят очертанията на вратата от близко разстояние.

В 62-та минута капитанът Димитър Илиев вкара отсъдената в полза на пловдивчани дузпа, извеждайки ги напред в резултата. Малко по-късно отново Илиев можеше да удвои, но вратарят спаси удара му. Секунди след това след чудесно изпълнен пряк свободен удар датчаните изравниха в 77-та минута. За да бъде напрежението още по-голямо, Копенхаген изпуснаха и дузпа след удар в страничната греда. В самия край Локо имаше златна възможност да победи, а накрая доигра мача с 10 души след червен картон.

Реваншът е другия четвъртък (12 август) на стадион "Паркен" в Копенхаген.