Дубълът на Ботев водеше с 2:0 до 86-ата минута, но изпусна победата с човек повече

10:47 / 19.08.2021
3387
Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) изпусна по нелеп начин победата срещу Септември (Симитли) в мач от 6-ия кръг на Втора лига. Възпитаниците на треньора Стефан Стоянов водеха с 2:0 до 86-ата минута при гостуването си в Симитли, но не успяха да удържат преднината си.

В 20-ата минута Данчев центрира от корнер, а Никола Гелин на задна греда с красив удар от въздуха простреля вратаря на домакините за 0:1.

Десет минути по-късно "канарите" удвоиха преднината си. Юсеин Касов изненада вратаря с добре насочен удар от 25 метра за 0:2.

В 86-ата минута Септември намали резултата с красив удар от въздуха на Кристиян Михайлов - 1:2.

Веднага след попадението капитанът на домакините Тодор Траянов получи втори жълт картон след груб фаул срещу Данчев и така Септември остана с 10 души на терена.

Въпреки това в добавено време на мача Димитър Митев вкара за 2:2 с удар от границата на наказателното поле.

Ботев II обаче продължава без загубен двубой от началото на сезона и има актив от 10 точки (2 победи и 4 равенства), с които тимът заема 7-мо място във временното класиране.