Спартак Пд загуби контролата с Литекс

14:05 / 12.10.2005
671
Литекс спечели и втората си контрола, която изигра в рамките на четири дни, като този път победи Спартак (Пловдив) с 3:1.

Без националните състезатели, старши треньорът Люпко Петрович даде шанс за изява на резерви и юношите.

От младите футболисти на Ловеч силно играха Орлин Орлинов и Ивелин Попов, който направи няколко добри рейда по крилото и дори отбеляза гол.

Това беше първи мач и първо попадение за Попов с "оранжевия" екип.

Гостите от Пловдив откриха резултата в 45-та минута, когато Емил Стоев прокара топката край вратаря Йордан Господинов от нищожен ъгъл.

Веднага след началото на втората част Литекс увеличи оборотите и на два пъти се разписа словенският таран Новакович. Той обърна развоя на мача в 58-та и в 64-та минута.

Шест минути преди края на срещата Ивелин Попов вкара трети гол и оформи крайния резултат.