Академик Пловдив направи исторически дебют в турнира ФИБА Къп

08:42 / 30.09.2021
1846
Академик (Пловдив) направи своя дебют в турнира ФИБА Къп. Пловдивчани загубиха със 75:95 от гръцкия Ираклис (Солун) в полуфинална среща от квалификацията за влизане в групите на турнира. Мачът, който беше и първия официален за Академик през новия сезон, се игра в зала "Триадица" в София.

Ираклис започна двубоя с 10:3, последва 20:10, но пловдивчани успяха да намалят изоставането си и първата четвърт завърши при 25:19.

Във втората четвърт се стигна до 35:26 за гърците, които приключиха полувремето при 51:36, а частта завърши при 26:17 за гостите.

В третата четвърт Академик намали изоставането си до 9 точки при 69:60, а тимът успя да спечели частта с 24:23.

Последната четвърт приключи при 21:15 за гърците, а крайният резултат беше 96:75 за Ираклис.

Най-резултатен за Академик стана капитанът Васил Бачев с 23 точки, Неманя Бешович добави 16, а Робертс Фрейманис се отчете с 11. За Ираклис най-резултатни станаха Янис Агваранис и Тоней Дъглас.

Така Академик отпадна от турнира ФИБА Къп, а Ираклис срещу играе срещу полския Трефл Сопот в мач за влизане в групите на турнира. Пловдивчани откриват новия сезон в НБЛ с гостуване на Черноморец в Бургас на 9 октомври.