Браво! Академик Пловдив с втора поредна победа в Балканската лига

08:45 / 15.10.2021
1846
Академик Пловдив записа втора поредна победа в Балканската баскетболна лига. Пловдивчани победиха със 78:68 черногорския Ибър като гости. В първата част домакините успяха да спечелят с 22:14. Втората четвърт пловдивчани се наложиха с 19:15 и на полувремето резултатът беше 37:33.

Третата част приключи при 25:23 за момчетата на Йордан Янков и така преди последната четвърт Академик беше категоричен и след 20:8 приключи мача в своя полза със 78:68.

Във вторник Академик се справи и със Сигал Прищина като гост с 94:85 и стартира с победа в Балканската лига.

Пловдивчани поведоха в класирането на група А с две победи от два мача.

Капитанът Васил Бачев направи много силен мач и записа 23 точик, а с 14 се отчетоха Николай Титков и Тони Гуджино. Неманя Симович с 16 точки стана най-резултатен за Ибър.

В понеделник Академик приема Берое във втория кръг на НБЛ. Двубоят е и първо домакинство през новия сезон за пловдивчани.