Хегемонът Марица с категорично начало на новия сезон

11:58 / 31.10.2021
1380
Хегемонът през последните 7 години в родния женски волейбол - Марица (Пловдив), започна участието си в новото първенство на Национална волейболна лига Демакс с категоричен домакински успех. Шампионките надиграха в зала "Сила" отбора на Славия (София) с 3:0 (25:17, 25:17, 25:16) гейма.

Мачът продължи 63 минути, а пловдивчанки заеха второто място във временното класиране, след вицешампионките от Казанлък Волей (Казанлък), които победиха Перун (Варна) като гости с още по-убедителен резултат.

Дима Ушева завърши срещата с пет точкови блокади и с общо 10 точки бе една от трите волейболистки, достигнали двуцифрен актив в мача. Топреализатор стана Силвана Чаушева с 20 точки, следвана от съотборничката си Александра Миланова с 12.

В следващия си мач от НВЛ Марица отново ще домакинства в зала "Сила". Съперник на шампионките следващата събота от 16:00 часа ще бъде отборът на третия в таблицата ЦСКА (София).