Академик загуби първия си мач в Пловдив пред публика от доста време насам

09:15 / 02.11.2021
1551
Академик Пловдив загуби домакинството си на Балкан (Ботевград) в среща от четвъртия кръг в НБЛ с 63:99. Двубоят беше първи с публика за Академик през този сезон. Феновете имаха възможност да се снимат с купите спечелeни от тима през миналия сезон от второто място в Балканската лига и третото място в НБЛ.

За Академик в игра се завърна Николай Николов. Лошо започна първата четвърт за пловдивчани и Балкан успя да я спечели с 28:13. Втората четвърт също завърши при 28:13 за гостите, а на полувремето резултатът беше 56:26 за Балкан.

В третата четвърт Балкан спечели с 21:18, а четвъртата завърши при 22:19 за Балкан. Така Академик загуби с 63:99.

Най-резултатен за Академик стана Васил Бачев с 11 точки, а по 9 добавиха Ефе Юртлу и Неманя Бешович.

За Балкан най-резултатен стана Дерик Маркс с 16 точки.

За Академик в събота предстои гостуване на Левски в София в среща от петия кръг в НБЛ.