Атанас Илиев бе много близо до гол с пета, за първи път игра цял мач в Италия

11:11 / 21.11.2021
2362
Бившият голмайстор на Ботев (Пд) Атанас Илиев записа първия си цял мач като футболист на италианския Асколи. Това стана при победата на черно-белите с 1:0 като гости на Порденоне в мач от 13-ия кръг на Серия Б.

Българският национал можеше невероятна възможност да отбележи гол с пета в края на първото полувреме, но топката срещна гредата.

Единственото попадение в мача падна в 41-ата минута и бе дело на Алесандро Салви.

В 68-ата минута Атанас Илиев получи жълт картон заради грубо нарушение и така беше санкциониран в трети пореден мач на Асколи. Малко преди края на двубоя бившето "канарче" се озова на стрелкова позиция и опита силен удар, който обаче бе отразен от противниковия вратар.

С успеха отборът на Асколи има вече в актива си 21 точки и се изкачи на 6-о място във временното класиране.