Валентич прати петима в дубъла, Ботев II спечели пловдивското дерби от Втора лига

16:24 / 27.11.2021
4842
Дублиращият отбор на Ботев спечели пловдивското дерби на Втора лига. "Канарите" победиха Марица с 2:1 като гости в двубой от 19-ия кръг се игра на стадиона в квартал "Кършияка".

Треньорът на представителния тим на Ботев Азрудин Валентич прати петима футболисти от мъжкия състав да подсилят втория тим и това даде резултат.

Жълто-черните откриха резултата в 30-ата минута чрез централния нападател Иван Василев. Само 6 минути по-късно обаче Марица изравни след гол на Янко Ангелов.

Развръзката в дербито дойде в 55-ата минута, когато бранителят Филип Филипов се разписа в противниковата врата, фиксирайки окончателното 1:2.

С успеха възпитаниците на треньора Стефан Стоянов имат вече актив от 20 точки. Маричани пък останаха с 27 точки.

МарицаИлия Николов, Ангел Грънчов, Симеон Вешев, Димитър Аврамов, Янко Ангелов, Мартин Газиев, Айкут Янъков, Александър Праматаров, Веселин Марчев, Мариян Тонев, Валери Домовчийски.

Ботев II: Хидайет Ханкич, Мартин Христов, Атанас Чернев, Станислав Работов, Филип Филипов, Димитър Балинов, Петър Вуцов, Благовест Данчев, Стефан Попов, Георги Трифонов, Иван Василев.