Спортните новини: Днес (21) | Вчера (29)
Ботев падна тежко с 4:1 от Беласица
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:34 / 29.10.2005Коментари (29)1153
©
снимка: botev1912.com
Ботев Пд бе разгромен от петричкия тим на Беласица в днешния мач от XI кръг на А ПФГ. Пловдивчани не успяха да вкарат нито един гол, а крайният резултат 4:1 бе оформен след автогол на петричани.

Головата канонада на стадион "Цар Самуил" започна още в 8-та минута, когато Даскалов от домакините мина зад защитата на Ботев и вкара без проблем топката в мрежата зад Станев. Младокът и днес бе на вратата на "жълто-черните", тъй като титулярният вратар все още не се е възстановил напълно от контузията си. Едва три минути по-късно дойде и вторият точен изстрел във вратата на гостите. След объркване в защитата на Ботев Пд Йордан Стоилов удвои резултата в полза на Беласица в 11-та минута. В остатъка от първото полувреме играта се водеше предимно пред вратата на Ботев, като домакините не дадоха шанс за сериозна атака на Ботев. Домакинският натиск бе пълен и футболистите се прибраха за почивка при 2:0 за домакините.

Втората част започна отново силно за домакините. Ясен Петров направи две смени на почивката и вкара Какалов на мястото на Саидходжа и Боби Димитров на мястото на Въргов. Това обаче не попречи на домакините особено и в 50-та минута отново Йордан Стоилов бе точен, този път от пряк свободен удар. Едно от най-чистите положения за пловдивчани дойде в 59-та минута, когато Боби Димитров направи фрапантен пропуск. Необозпокояван от няколко метра стреля с глава, но бе неточен и не успя да отбележи. Така се стигна и до 4-ти гол на домакините в 71-ва минута, когато Венцислав Иванов се разписа при изпълнение на дузпа. В последната минута на мача Веселин Минев стреля към вратата на Беласица, но вместо мрежата нацели футболист на домакинте. Топката рекушира в тялото на
защитника и влезе във вратата.

Така Беласица се изкачват с 3 места нагоре и изпреварват Ботев във временното класиране на А ПФГ.

kanar
на 31.10.2005 г.
0

Яко се изложихме. Хубаво е че поне маричката се движат добре и има вероятност догодина да има два пловдивски отбора в А група.
Aнонимен
0

Малеее... Добре че не са заложили на 8:0...
Aнонимен
на 30.10.2005 г.
0

Играчи на Беласица заложили на точен резултат 4:1 срещу Ботев Ей тия от Петрич са страшни! Евала! Залагат си на точен резултат и си го постигат ,без да се напрягат!А срама си остава за лапни-шараните!
niki
0

искам да кажа нешто много важно че ако небеше георги илиев вечна му памет локо никога нямаше да достигне това ниво което е сега затова този боклук дето пише такива глупости под мен да му еба майката
brutal1912
0

Jalt bokluk dano umre6 ot rahit!Plovdiv e samo nash ,pone si ostavame s gordostta 4e sme plovdiv4ani a ne idvame Kiustendil kato svinqta Nakov i pokoinika,koito sega gnie v Ada !O6te malko vi ostava
Mrqzq Velbujd
0

jalt bokluk ne se obajdai 4e ti 6te stanesh na salata...IDVAME SHTE EBEM!ako ne vi vzemem to4ka pone da zakolim nqkolko mangala ot agitkata vi !Vsi4ki buferi na prah za prane!
Aнонимен
0

ebahti srama.....Belasitca da ta napravi na "SALATA"....kade sa e 4ulo i vidqlo...sram sram sram..za plovdiv.....aide jylti chuchuligiiiii 5ti idva...6te ima jylti chupeni mucunki....
7 dni sport
0

Беласица прави за смях Ботев - 4:1 Беласица направи на салата Ботев (Пд) пред 2000 зрители на стадион "Цар Самуил" в Петрич. Футболистите от Пловдив трябва да благодарят на петричани, че паднаха само 1:4. Домакините имаха тотално превъзходство през целия мач и пропуснаха една дузина положения. Нападателят на Беласица Георги Даскалов откри резултата в 8-ата минута, след като засече подаване на Костадинов. Само четири минути по-късно домакините отбелязаха втори гол, с което решиха мача. Йордан Стоилов простреля вратаря на Ботев през куп играчи. Тоталният натиск на Беласица продължи и след почивката. В 49-ата минута Стоилов отбеляза второ попадение. Този път халфът изпълни перфектно пряк свободен удар. 4:0 направи Венцеслав Иванов от дузпа в 71-ата минута. Веселин Минев заби почeтния гол за Ботев секунди преди края. Ташко Сульотов