Спортните новини: Днес (21) | Вчера (29)
Ботев ще искат разследване на мача с Беласица
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:23 / 30.10.2005Коментари (8)876
©
Ботев Пд ще искат разследване на вчерашния мач с Беласица в Петрич. Това съобщи техническият директор на клуба Костадин Костадинов днес. Причина за решението на ръководството на "канарчетата" е изказване на двама от играчите на "жълто-черните" пред камера на телевизионния Канал 3. В него те сензационно съобщиха, че футбилисти на Беласица са ги молели да вкарат гол в последните минути, тъй като били заложили на тото. Странният автогол на петричани в последната минута на мача също е в подкрепа на тази теза.

"По този начин бяхме забъркани в нещо, в което смятам, че от години наред не само бягаме, а и го доказваме с лошите си и с добрите си изяви", заяви по повод скандала техническият директор Костадинов. "Това което можем да направим за да изчистим нашето име в този случай, е че утре ще пуснем официално писмо за до комисията по феър плей в БФС с молба да се проведе разследване на мача", допълни още той в интервю за радио Пловдив. Той каза също, че няма информация за предварителни уговорки между двата тима.