Страхотна игра и победа №5 за Академик Пловдив в Балканската лига

Коментари (1)
20:10 / 09.12.2021
1973
Академик Пловдив победи черногорския Ибър със 77:59 у дома в седмата си среща от Балканската баскетболна лига. Страхотна беше първата четвърт за Академик и пловдивчани спечелиха с 23:8. Във втората Ибър спечели с 18:16.

В третата четвърт пловдивчани се наложиха с 19:14. Последната четвърт завърши 19:19. Така Академик спечели със 77:59 в зала "Сила" и записа петата си победа в Балканската лига от началото на сезона.

Академик продължава да е лидер в групата си с пет победи и две загуби.

Най-резултатен стана Васил Бачев с 18 точки, а Николай Николов добави 14. Страхотен мач изигра и младият талант на пловдивчани Кръстомир Михов, който завърши с 13 точки.

За Ибър най-резултатен стана Василие Кнежевич с 19 точки.

На 12 декември Академик гостува на Ямбол в среща от НБЛ, а на 15 тимът приема Ирони Нахария в следващия си мач от Балканската лига.

Междувременно Кристиян Съйков се оказа най-точен от зоната на наказателните удари и спечели фланелка на баскетболистка на Академик Николай Николов от миналия сезон в играта, която беше организирана от Академик на полувремето в двубоя срещу Ибър от Балканската лига.

Късметлията получи фланелката си лично от Ники Николов.