Голяма битка в Колодрума, малко не достигна на Академик срещу косовари

08:44 / 23.12.2021
1494
Академик Пловдив загуби домакинството си на Сигал Прищина със 74:78 в Балканската баскетболна лига. Мачът се игра в зала Колодрума, а в състава на домакините се завърна Робърт Георгиев, който беше месеци извън строя заради тежка контузия.

Първата четвърт завърши при резултат 15:10 за отбора на Сигал. Втората четвърт беше спечелена с 22:21 от Академик, а на полувремето резултатът беше 36:32 за Сигал.

Третата четвърт беше спечелена от пловдивчани с 21:18. Последната четвърт беше спечелена с 24:21 от Сигал и така крайният резултатът беше 78:74 за косовския тим.

Най-резултатен за Академик стана Неманя Бешович с 12 точки, а Томислав Минков добави 11, с двуцифрен актив завърши и Николай Титков с 10. За Сигал най-резултатен стана Дейшън Бърк с 21 точки.

Академик ще играе още тази вечер нова среща. Пловдивчани гостуват на Спартак Плевен в среща от НБЛ.