Академик Пловдив беше на крачка от феноменален обрат срещу Берое

08:40 / 06.01.2022
1517
Академик Пловдив беше на крачка от феноменален обрат срещу Берое в първия си мач от НБЛ за 2022 година. Пловдивчани загубиха с 87:91 гостуването си в Стара Загора.

Берое спечели първата четвърт с 20:14. Втората четвърт домакините също победиха с 30:17 и така дръпнаха с преднина от 19 точки. След това Академик взе третата част от мача с 28:21, а в последната пловдивчани спечелиха с 28:20, но това не беше достатъчно за обрат.

За Академик капитанът Тони Гуджино стана най-резултатен с 24 точки, а Васил Бачев добави 16. Робъртс Фрейманис завърши с 14 точки.

Обина Олека стана най-резултатен с 28 точки за Берое. На 9 януари Академик приема Шумен в среща от НБЛ в зала "Сила".