Спортните новини: Днес (21) | Вчера (29)
Локо взе само гейм от Черно море БАСК
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:37 / 12.11.2005Коментари (0)825
©
Волейболистите на Черно море БАСК постигна четвърта победа в шампионата, след като надиграха с 3:1 гейма Локомотив. Варненци имаха шанс да вземат чиста победа, но във втората част допуснаха много грешки.
Двубоят започна неочаквано равностойно, като пловдивчани се държаха до първото техническо прекъсване. След това Борис Янков, който за първи път този сезон започна като титуляр, се разигра, а дейно му помагаха Мирослав Градинаров и Владислав Александров. "Баските" бързо натрупаха аванс и взеха с лекота гейма. Вторият се разви по същия сценарий, но до второто прекъсване. Варненци пропиляха аванс от четири точки, след слабо посрещане. Гостите, водени от Б. Стоянов, се разиграха и за първи път поведоха при 17:18. Възпитаниците на Пламен Николов не се стреснаха и упяха да стигнат първи до 24-тата точка, но не успяха да затворят гейма и бяха наказани.
Това сякаш разяри играчите на Черно море. Те си взеха поука от този гейм и започнаха да се борят за всяка една топка. Пловдивчани не можеха да се противопоставят и за 30 минути загубиха следващите 2 гейма, а с това и мача.

Черно море БАСК - Локомотив 3:1 (16, -24, 12, 18)
Черно море БАСК: Миронов 2, Стоянов 5, Тодоров 10, Янков 19, Александров 10, Градинаров 18, Колев (л) (Милушев)
Локомотив: Илиев 7, Костадинов 2, Б. Стоянов 20, Владимиров 4, Петков 6, Ст. Стоянов 2, Божилов (л) (Бухов, Москорян)