Локо приключи с победа зимната подготовка, Боруков дебютира

15:56 / 12.02.2022
3695
Локомотив Пловдив приключи с победа контролните срещи в подготовката си за пролетния дял в Първа лига. Вицешампионите надиграха втородивизионния Хебър с 1:0 в спаринг, който се проведе на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик.

Парвиз Умарбаев (41) бе точен за пловдивчани, а неофициален дебют направи нападателят Преслав Боруков.

Това бе общо седма проверка за черно-белите през зимната пауза. Преди нея възпитаниците на Александър Тунчев записаха 4 победи - над дублиращия си отбор (3:1), Марица (3:1), Миньор Перник (3:1) и Вихрен Сандански (1:0), едно реми - Етър (0:0) и една загуба - Пирин Благоевград (1:2).

Локомотив откри резултата в 39-ата минута от статично положение. Съдията отсъди пряк свободен, а зад топката застана Парвиз Умарбаев, който я прати с прецизен шут в мрежата за 0:1.

В 69-ата минута Бирсент Карагарен бе изведен на добра позиция и отправи изстрел, но право в тялото на вратаря на домакините.

Малко след това Преслав Боруков също имаше шанс да се разпише, но изстрелът му бе слаб и не затрудни стража на Хебър.

Лукас Рейдър, Кристиан Гомис, Мартин Паскалев, Йосип Томашевич, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Александър Василев, Парвиз Умарбаев, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев (Илко Пиргов, Милош Петрович, Емил Янчев, Венсан Марсел, Преслав Боруков, Райън Бидунга, Христо Иванов, Айвън Ангелов, Ивайло Димитров).