Гледайте в каква снежна виелица игра дубълът на Ботев, серията на "канарите" стана тревожна
Автор: Стойчо Генов 09:06 / 11.03.2022Коментари (0)2942
Дублиращият отбор на Ботев (Пд) загуби мач срещу пряк конкурент в класирането - Янтра (Габрово). Жълко.черните отстъпиха с 0:1 при гостуването си от 26-ия кръг на Втора лига. Единственият гол бе дело на левия бек Георги Върбанов в 56-ата минута, за когото това беше първи гол с фланелката на Янтра.

Така възпитаниците на треньора Стефан Стоянов вече са в серия от 7 мача без победа и са в опасна близост до изпадащите тимове.

Срещата се игра при ужасни метеорологични условия. Теренът на стадион "Христо Ботев“, който беше добре почистен и подготвен за мача, побеля в минутите преди началото от обилен снеговалеж. Наложи се служителите на "Общински спортни имоти“ да действат спешно, за да направят видими поне линиите на игралното поле. Съвсем разбираемо, при такива условия футболът отсъстваше.

Янтра можеше да поведе още в 13-та минута. Мартин Ангелов намери добре в наказателното поле Иван Петков и таранът нанесе удар с глава, но вратарят на Ботев Мартин Панев отклони точно толкова топката, че тя да не влезе в мрежата му, а да се отбие в левия страничен стълб на вратата.

Две минути по-късно бившият играч на Янтра, габровецът Емил Колев, проби добре по левия фланг, влезе в наказателното поле и стреля, но покрай вратата на Богомил Цинцарски.

След половин час игра снегът отново се усили много сериозно, притъмня и стана невъзможно да се играе, което принуди рефера Мартин Марков да прекъсне срещата. По време на паузата линиите отново бяха почистени, а неоценима техническа помощ в битката със снега оказа Станимир Ненов. След около 20 минути играта беше подновена. До края на полувремето гол не падна, като най-добрата възможност се отвори пред Благовест Данчев от Ботев, но ударът му беше неточен.

Пет минути след почивката тимът от Пловдив имаше нов златен шанс. Емил Колев беше изведен на контраатака очи в очи с Цинцарски, но отново стреля покрай вратата.

Четири минути по-късно падна и единственото попадение в мача. Георги Върбанов пое топката от центъра и направи страхотен самостоятелен пробив, завършил с удар в долния десен ъгъл на вратата за 1:0. В 69-та минута Янтра изпрати за втори път топката във вратата на "канарчетатата“, но попадението не беше зачетено. Пламен Тенев се разписа с добавка след удар на Преслав Петров, но беше маркирана засада.

Гледайте в прикаченото видео репортаж от мача!