Спортните новини: Днес (21) | Вчера (29)
Ботев Пд взе точка от Нафтекс с мъка
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:28 / 26.11.2005Коментари (32)1039
©
снимка: Архив Sport.Plovdiv24.com
С голяма мъка и на косъм Ботев Пд успяха да се доберат до равенство в днешния мач с Нафтекс от предпоследния кръг на есенния дял на първенството. Малко след началото на второто полувреме почти всички и най-вече гостите бяха сигурни в победата си, след като водеха с 3:1.

В началото на първото полувреме футболистите на домакините стартираха с изключително агресивна игра и видимо надиграваха гостите. Неочаквано обаче след фаул в наказателното поле на Ботев съдията отсъди дузпа за Нафтекс. Радомир Тодоров бе точен от бялата точка в 24-та минута и откри резултата. Едва 4 минути по-късно и Ботев плучи подобен шанс. Костадин Видолов също не пропусна да реализира дизпата, изработена от Караматев. Ботев направиха няколко страхотни пропуска до края на първата част, включително и един на Боби Димитров в 35-та минута.

Малко след началото на второто полувреме гостите организираха бърза атака, която завърши с гол на Георги Сърмов. Третият гол на Нафтекс дойде в 68-та минута, когато отново Радомир Тодоров от пряк свободен удар даде изключително самочувствие след като поведоха с 3:1. Ботев обаче запазиха самообладание и успяха да се мобилизират. Какалов успя да отбележи два бърз гола в 74-та и 77-ма минута и да върен тима си в играта. До края на мача обаче никой друг не успя да се разпише и равенството 3:3 се запази като краен резултат.

След изиграните други мачове от 14-ти кръг днес Ботев остава на 12-то място във временното класиране с 11 точки.

БОТЕВ - НАФТЕКС 3:3

0:1 - Т. Мица (20 - д), 1:1 - К. Видолов (24 - д), 1:2 - Георги Сърмов (51), 1:3 - Тодоров (72), 3:3 - Какалов (74, 77).

БОТЕВ: Л. Арсов, В. Минев, Й. Минев, Кр. Кръстев, Н. Домакинов, Б. Караматев, Н. Миленов, К. Видолов (к) (30 - Саидходжа), Ст. костадинов (55 - какалов), Г. Андонов, Б. димитров (60 - Г. куртев).

НАФТЕКС: И. Чворович, К. Джамбазов, Н. Кръстев (к), Ст. Жеков, Р. Тодоров, Д. Сера, К. Янев, О. Старокин (27 - В. Пенев), Г. Сърмов, Т. Мица (73 - Н. Костов), З. Радулович.

Жълти Картони: Саидходжа, Какалов (Ботев), В. Пенев, Т. Мица, К. Джамбазов (Нафтекс).