Нов подвиг на Димитър Кузманов в Прага, елиминира 132-ия в света

09:52 / 05.05.2022
2278
Димитър Кузманов записа нова впечатляваща победа и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на червени кортове в чешката столица Прага с награден фонд 45 730 евро.

Рекордьорът на България по победи за купа "Дейвис" се наложи с 6:1, 7:5 над №2 в основната схема и №132 в света Нуно Боргес от Португалия. Срещата продължи 1 час и 29 минути.

В първия кръг пловдивчанинът елиминира с 6:1, 6:3 Илия Марченко от Украйна (бивш №49 в световната ранглиста).

Димитър Кузманов започна блестящо и поведе с 5:0. След това той затвори първата част с 6:1 за 32 минути игра. Боргес дръпна с 4:1 във втория сет, но втората ни ракета успя да изравни за 4:4. Мико проби отново за 6:5, а след това на собствен сервис затвори мача в своя полза.

На четвъртфиналите Кузманов ще играе срещу Максимилиан Мартерер от Германия (№209 в световната ранглиста).