Марица допусна първа загуба във волейболния шампионат

Коментари (4)
17:49 / 19.12.2009
3445
Марица записа първа загуба във волейболното първенство при жените, като отстъпи на лидера ЦСКА с 0:3(-15, -13, -21). Играта на Марица изобщо не вървеше през първите два гейма, като огромната разлика се получи след много грешки в посрещане и защита, а гостенките не грешаха в нападение и на сервиз. Играта на блокада и в защита на ЦСКА също бе добра и създаде проблеми за маричанки. Треньорът на пловдичанки Иван Петков пробва да изненада съперника, като вкара в игра дебютантката Анелия Минчева, която бе картотекирана едва вчера, вместо титулярната разпределителка Цветелина Николова, но и това не помогна. Чак в третия гейм Марица показа някаква съпротива, но успя да играе наравно със съперника си само до 18:18. След тази загуба пловдивчанки ще зимуват на второ място с 6 победи и 1 поражение и геймово съотношение 18:6. ЦСКА са лидерки със 7 победи и нито един загубен гейм.