Днес е 15 май – безспорно най-емблематичната дата за всеки един привърженик на Локомотив Пловдив. Това е денят, в който черно-белите печелят най-ценните трофеи в българския футбол – шампионската титла и Купата на България.
На 15 май 2004 година Локомотив завършва 1:1 като гост на ЦСКА в последния 30-и кръг на "А“ група, а минути след последния съдийски сигнал капитанът Иван Пасков – Прасковата вдига шампионската купа. След това трофеят е в ръцете на изпълнителния директор Емил Наков и треньора Едуард Ераносян.
На 15 май 2019 година Локомотив побеждава вечния си съперник Ботев с 1:0 в исторически пловдивски финал за Купата на България. Единственото попадение пада след феноменално изпълнение с пета на Ален Ожболт в 73-ата минута. При награждаването първи Купата вдига капитанът Димитър Илиев, а след това същото правят и треньорът Бруно Акрапович и собственикът на клуба Христо Крушарски.
По ирония на съдбата и двата най-ценни успеха на Локомотив са свързани с твърде неприятно изживяване за привържениците на Ботев (Пд). В първия случай през 2004 година "канарите“ изпадат в "Б“ група, а във втория изживяват драмата в т.нар. Финал на финалите.
Ето кои футболисти играят за Локо в шампионския мач срещу ЦСКА през 2004 година:
В прикаченото видео гледайте кадри от награждаването на Локомотив на стадион "Българска армия“ на 15 май 2004 година, както и последвалото след няколко дни шампионско шествие от Лаута до централния площад пред бившия Партиен дом и празничен концерт пред близо 50 000 души.
А тази дата помните ли ,или не ви отърва-ДЪРЖАВЕН ВЕСТНИК БРОЙ 102 от 27.11.2001г. стр.48 Пловдивския окръжен съд на основание чл.6 във връзка с чл.231,ал.3 ТЗ с решение №4460 от 24.08.2001 г. По ф.д. № 2527/2001 вписа промени за Професионален футболен клуб „Велбъжд“-АД:вписва ново седалище и адрес на управление-Пловдив,кв.Лаута,стадион „Локомотив“;ВПИСВА„Професионален футболен клуб Локомотив Пловдив“ АД ,в „Професионален футболен клуб Велбъжд“-АД;ВПИСВА ПРЕКРАТЯВАНЕ БЕЗ ЛИКВИДАЦИЯ на „Професионален футболен клуб Локомотив Пловдив“ АД,чрез ВЛИВАНЕТО МУ в „Професионален футболен клуб Велбъжд“-АД; промяна на наименованието на приемащото дружество на „Професионален футболен клуб Локомотив Пловдив-1936“- АД;А това.. През 2001 г.собственикът на "Велбъжд" Георги Илиев закупува акциите на Локомотив 1936 На 23 юли с.г. се провежда общо събрание на акционерите на двете дружества, на което се взема решение за ЗАЛИЧАВАНЕ на регистрацията на "Локомотив" Пловдив и за ПРЕИМЕНУВАНЕ на "Велбъжд" в "Локомотив". Кюстендилският отбор поема всички пасиви и активи на пловдивския, а клубът с НОВОТО регистрирано име заема мястото на Велбъжд в "А" група. Седалището на клуба е ПРЕМЕСТЕНО от Кюстендил в Пловдив.”
Беше нещо невиждано в България! Така и ще си остане. Никой не може да го повтори! Едно златно начало на едни 18 години, през които пловдивчани видяха всички възможни трофеи, някои и по 2 пъти! Няма по-голяма гордост от това да си фен на Локомотив Пловдив! Най-успешният пловдивски клуб в новата история на България!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.