Томаш с първи успех в Локо! Мачът с Марица прекратен в 75-ата минута, Боруков с тежък удар в главата

12:57 / 11.06.2022
4513
Локомотив Пловдив победи съгражданите си от Марица с 2:0 като гост в първа контрола и за двата тима през новия сезон. Спарингът се игра при проливен дъжд на стадион "Марица" и бе прекратен в 75-ата минута заради влошените атмосферни условия.

Победата е първа за Александър Томаш начело на черно-белите, макар и в неофициален двубой. Бившият футболист на Марица Георги Георгиев, който миналия сезон игра за втория тим на Локомотив, отбеляза едното попадение, а другото бе дело на Ивайло Димитров - Косъма.

Георгиев влезе в игра още в 15-ата минута, когато Преслав Боруков напусна контузен, след като удари лошо главата си с футболист на домакините.

Малко след това локомотивци отбелязаха чрез Мартин Паскалев, но голът бе отменен заради засада.

В 55-ата минута Бирсент Карагарен центрира от фаул, а Георги Георгиев засече с глава за 0:1.

Десетина минути по-късно Ивайло Димитров - Косъма получи топката в наказателното поле, финтира защитник на Марица и шутира покрай вратаря за 0:2.

Локо игра в следния състав:

Първо полувреме: Кристиан Томов, Антон Коспартов, Тодор Павлов, Мартин Паскалев, Александър Василев, Георги Каракашев, Бабакар Дион, Димитър Илиев, Иван Арамазов, Петър Андреев, Преслав Боруков (15’ Георги Георгиев)

Второ полувреме: Кристиан Томов, Милош Петрович, Видол Сейменски, Васил Василев, Йосип Томашевич, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Христо Иванов, Едуардо Манхарес, Георги Георгиев, Ивайло Димитров