Емоционална подкрепа за Неделев, Ботев с успех над Металист (Харков)

Коментари (7)
18:55 / 25.06.2022
5751
Отборът на Ботев (Пловдив) изигра първата си контрола от лятната подготовка. Жълто-черните победиха украинския Металист (Харков) с 2:1. Спарингът се проведе на университетския стадион в близост до базата на "канарчетата" в Бурдур и е единствен за тима по време на лагера в Турция.

Емануел Току (58) и Антоан Бароан (70-дузпа) бяха точни за пловдивчани.

Преди първия съдийски сигнал ботевистите подкрепиха своя контузен капитан Тодор Неделев и изписаха с фланелките си "С теб сме, Тоше".

В 58-ата минута "канарите" откриха резултата от статично положение. Те получиха право да изпълнят фаул около дъгата. Емануел Току шутира с левия крак покрай стената и насочи топката в долния десен ъгъл на вратаря за 1:0.

В 70-ата минута Мохамед Брахими проби отляво и нахлу в наказателното поле, където бе препънат от футболист на Металист. Реферът отсъди дузпа, която бе превърната в гол от Антоан Бароан за 2:0.

Само 4 минути по-късно украинците върнаха едно попадение. Това стана след центриране от корнер, при което футболист в жълт екип засече с глава в левия ъгъл на вратаря Георги Аргилашки - 2:1.

Ханкич, Виктор Генев, Атанас Чернев, Самуел Супрайен, Тучукво Ннади, Дилан Мертенс, Николай Минков, Джеймс Етоо, Димитър Тонев, Емануел Току, Антоан Бароан (Георги Аргилашки, Мохамед Брахими).